ابزار سلبی برای تجهیز اتوبوس ها استفاده نشود

یک کارشناس برنامه ریزی حمل و نقل با اشاره به اعمال سلیقه اتوبوس های مسافربری برون شهری به ایجاد تغییرات و تزیین خودروهای خود تاکید کرد: نباید ار ابزار سلبی برای مقابله با این اقدام رانندگان اتوبوس ها استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،سبحان نظری دکتری برنامه ریزی حمل و نقل  با اشاره به اعمال سلیقه رانندگان اتوبوس های مسافربری برون شهری در سیستم سوخت رسانی و برق کشی خودرو و تاثیر آن بر افزایش ضریب بروز حادثه و کاهش ایمنی در سفر اظهار داشت: راننده های اتوبوس های مسافر بری برون شهری برای جلب نظر مسافردست به اعمال سلیقه در سیستم برق کشی و برای عدم توقف در میان راه  و یا مقاصد دیگر باک اضافی در خودرو خود تعبیه می کند اما برای مقابله با این رفتار نباید از ابزار سلبی استفاده کرد.

وی همچنین افزود: یکی از روش  های موجود ارتباط با فروشگاه و افراد تغییر دهنده سیستم های برق کشی و سوخت اتوبوس از طریق خودرو ساز است که می تواند بر اساس استاندارد تجهیزات و آموزش لازم برای آنها را تامین کند.

این کارشناس حمل و نقل با اشاره به عملکرد مراکز معاینه فنی اخودروهای بین شهری بیان کرد: به دلیل جابجایی حجم بالایی از مسافر توسط اتوبوس های برون شهری، معاینه فنی این خودرو ها از اهمیت بالایی برخوردار است و برای نظارت بیشتر بر عملکرد این مراکز باید یک نیروی پلیس آموزش دیده در این اماکن حضور داشته باشد.

نظری تصریح کرد: در مراکز معاینه فنی اشخاصی به غیر از تیم پیمانکار فعالت ندارند لذا در صورت بروز فعایت های غیر قانونی از جمله صدور برگه معابنه فنی بدون کنترل جدی باید با برخورد چکشی  و جریمه سنگین برای هر دو بخش مرکز و راننده در نظر گرفته شود.

لینک خبر در سایت خبرگزاری مهر

۵۰۲ بازدید از ابتدا ۲ بازدید امروز

این مطلب دارد بدون نظر

یک نظر بدهید


کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.